KONST / Litografier / Färglitografier 16816051
nr 1681 6051
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, Signerade, numrerade, bland annat Frälsningsarmen på Eksjö torg, färglitografi, yttermått inklusive ram: 38x48,47x57 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 24 februari 2025
kl 20:50:14
23/2 19:39:50
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren